?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Заява Наглядової ради Національного екзит-полу’2010
dif_ua
Національный екзит-пол’2010 на сьогодні є унікальною громадською та єдиною фінансово незалежною ініціативою. Завдяки цьому громадськість має змогу отримувати первинну відповідь на адекватність даних соціологічного опитування електорату офіційним результатам голосування, тобто на питання, наскільки чесними та вільними є вибори в Україні.

Національний екзит-пол’2010, крім міжнародних донорів, підтримують своїми коштами громадяни України, вітчизняні бізнесмени, організації та представники семи кандидатів на пост Президента України. На сьогодні він є прикладом формування самим українським соціумом важливого інституту громадянського суспільства та справжнім народним заходом забезпечення демократії і свободи вибору.

Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 ретельно вивчили та обговорили результати проведеного Консорціумом у складі Фонду «Демократичні ініціативи», Київського міжнародного інституту соціології та Центру Разумкова соціологічного польового дослідження у першому турі виборів Президента України 17 січня 2010 року і дійшли таких висновків:

1. Наглядова рада Національного екзит-полу’2010 висловлює повну довіру команді Національного екзит-полу’2010, його організаторам, ученим, виконавцям і відомим зарубіжним соціологам – експертам із Росії і Польщі, які контролювали хід підготовки та реалізації цього дослідження.

2. Організатори та виконавці Національного екзит-полу провели опитування згідно зі стандартами соціологічної науки, міжнародними вимогами, етичними кодексами WAPOR та ESOMAR, нормами трудового законодавства. Це засвідчують підсумки міжнародного аудиту результатів опитування, методи висвітлення їх у ЗМІ, надання доступу до первинних матеріалів та архівування даних польових робіт.

3. Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 обговорили різницю результатів Національного екзит-полу’2010 і інших опитувань на виході громадян України з виборчих дільниць. Подібне опитування на допустимому теорією та методикою екзит-полів мінімумі – 240 виборчих дільницях – допускає наявність похибки до 4%. Це, а також інші об’єктивні фактори, присутність та вплив яких на величину отриманих результатів науково-критично вивчається, могли вплинути на акумуляцію розбіжностей в один бік – тобто зблизити дані щодо двох основних кандидатів на пост Президента.

4. Всі матеріалипольових досліджень Національного екзит-полу будуть оприлюднені на сайтах учасників Консорціуму і стануть доступними для додаткового фахового контролю, перевірки та оцінки.

5. Члени Наглядової ради Національного екзит-полу’2010 також закликають усю українську громадськість не лише морально, а й фінансово підтримати проведення Національного екзит-полу’2010 у другому турі цих історично важливих для України президентських виборів 7 лютого, щоб він міг охопити більшу кількість виборчих дільниць. Це дасть змогу виконавцям Національного екзит-полу не лише отримати незалежні та адекватні волевиявленню громадян результати. Широка громадська підтримка дозволить не загубити саму ідею та ініціативу незалежного громадського соціологічного опитування виборців на виході громадян з дільниць у день голосування. Ми стверджуємо, що на майбутнє цей демократичний досвід стане в нагоді за будь-якого перебігу подій в Україні та у нашому суспільстві.

6. Члени Наглядової ради та Консорціуму «Національний екзит-пол’2010» заявляють рішучий протест проти популістськоговикористання результатів проведення Національного екзит-полу’2010 (так само й інших екзит-полів) для політичних спекуляцій командами кандидатів на посаду Президента України. Залишаємо за собою право звернутися до судових органів у разі продовження політичних інсинуацій та звинувачування Консорціуму в корупції.

7. Закликаємо організаторів усіх інших екзит-полів також оприлюднити матеріали польових досліджень: наслідувати наш приклад і здати їх у соціологічний архів Національного університету «Києво-Могилянська академія» або в Інститут соціології НАН України для користування всіма бажаючими.

Члени Наглядової ради «Національного екзит-полу’2010»:

Тарас Шевченко – голова Наглядової ради, директор Інституту медіа-права

Світлана Куц – заступник голови Наглядової ради, голова правління Інституту професійного фандрайзингу

Юрій Макаров – журналіст

Євген Бистрицький – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

Олег Рибачук – керівник «Центру UA»

Віктор Лисицький – член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

Вахтанг Кіпіані – журналіст

Костянтин Квурт – голова Правління МГО «Інтерньюз - Україна»